هنر در گردشگری، گردشگری در هنر بیان دیدگاه

مفهوم گردشگری هنری به نظر می رسد جدید است، اما قطعا به همان اندازه خود گردشگری قدمت دارد. به دلیل این که قرن ها بسیاری از جوامع، هنر و فرهنگ خود را پاس داشته اند. گردشگری هنری یک بخش بزرگی از صنعت گردشگری را پوشش می دهد، زیرا در سراسر جهان مردم برای سفر، کشف و فعالیت در ارتباط با جشنواره های هنری، کنسرت ها، رویدادهای مختلف و کشف موزه های معروف سفر می کنند.

استدلال ها

اولین استدلال

گردشگری هنری را به عنوان یک مشارکت افزاینده بین فرهنگ و صنعت گردشگری به صورت خلاقانه می داند که در مورد یک جامعه منحصر به فرد است. میراث، زندگی هنری و فرهنگی یک منطقه می تواند گردشگران را جذب و کیفیت زندگی بهتر برای کسانی که در آن زندگی می کنند، فراهم نماید.

به عنوان مثال، آمریکایی ها برای نقاشی های هنری خود معروف شده اند: “در سال 1992 شورای هنر نیواورلئان و شرکت بازاریابی گردشگری نیواورلئان ابتکار عمل را برای ایجاد همکاری میان این دو صنایع آغاز کردند.” . این بیانیه نشان می دهد که مهم است درک نقش حیاتی که هنر در زیبایی و جذابیت یک مقصد در آن بازی می کند. در یکی دیگر از نمونه ها آمده است: “وزیر گردشگری مالزی اعلام کرد گردشگری هنر معاصر مالزی در سال 2010 هدف قرار دادن گردشگران با کارایی بالا است.”. همانطور که در این نشر رسانه ای اعلام شده، رهبران گردشگری و دولت ها باید به منظور همکاری و توسعه تجربیات و هدایت محصولات معتبر برای افزایش بازدیدکنندگان، کار کنند.

استدلال دوم

این است که هنر و فرهنگ یک نیروی قوی در زندگی شهرها و جوامع است که آنها را جذاب تر می کند و شانس بازدید بیشتر را افزایش می دهد.

همانطور که در استراتژی گردشگری هنر و فرهنگ استرالیا برای غرب استرالیا (2008) اعلام شده است. “دولت غربی استرالیا تعامل پویا بین هنر و بازار گردشگری را به رسمیت می شناسد و این یک رویکرد هماهنگ برای بازاریابی هنر و فرهنگ استرالیا و غرب است.”. همانطور که در این استراتژی گردشگری اعلام شد، فرهنگ و هنر یک عنصر کلیدی در توسعه مثبت یک مقصد گردشگری است. یک شهر یا شهر با گزینه های فرهنگی متنوع و جاذبه هایی مانند موزه ها، رستوران ها، گالری های هنری، اپرا، تئاتر و سمفونی ها نه تنها برای ساکنین آنها جذاب است، بلکه برای بازدید کنندگان نیز جذاب می باشد. زیرا گردشگران می توانند بیشتر بیاموزند و تجربه های قابل توجهی داشته باشند.

استدلال سوم

نشان می دهد که گردشگری هنری گران تر از سایر انواع گردشگری است که باعث ایجاد اختلاف طبقاتی بین مردم می شود. بدون تردید طبیعت گردشگری هنری و صنعت هنر برای آشنایی با هنرمندان و علاقه مندان بیشتر قابل دسترسی است. با توجه به این استدلال معتبر، کار دولت ها و سازمان های گردشگری برای توسعه فرهنگ و هنر برای همه افراد جمعیتی ضروری است. به عنوان مثال مدرنیزه کردن و ارتقاء خدمات در راستای ارتقاء هنر بومی برای به دست آوردن یک لبه جامع در صنعت حمل و نقل.

برای نتیجه گیری به رسمیت شناختن نقش مهم هنر حائز اهمیت است که در توسعه گردشگری مثبت و سالم هر جامعه بسیار موثر است. دولت ها به استراتژی هایی برای همکاری بین هنر، گردشگری و توسعه اقتصادی نیاز دارند، زیرا این امر برای توسعه یک مقصد قوی گردشگری ضروری است.


منابع:

Americans for the Arts Monographs. Cultural Tourism, Bridging America through Partnership in Arts, Tourism and Economic Development. (1997)

Tourism Western Australian, Arts and Cultural Tourism, (2008)

Tourism Malaysia, The 1st. Malaysia Art Tourism Festival, (2010)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *