آرامش طبیعت - بامیراث

دمی آرامش در آغوش طبیعت بیان دیدگاه

تجربه زندگی شهری

شده تا به حال غرق در آواز پرنده ها، به نجوای زیبایشان گوش جان سپرده سرشار از آرامش طبیعت باشید و ناگهان با صدای وانتی که همه چیز خریدار است از جا بپرید و تمام لذت آن لحظات را فراموش کنید؟!

اگر شما هم در کلان شهرها زندگی می کنید قطعا موسیقی متن لحظه هایتان صدای رفت و آمد ماشین ها و ویراژهای گاه و بی گاه موتور سواران است.

در آخر مجبوریم برای دمی آرامش پناه ببریم به پلی لیست موبایل و هندزفریمان و حسرت آنهایی را بخوریم که در روستاهای زیبا و طبیعی همراه با غزل سرایی گنجشک ها، آسمان آبی، خوراکی های طبیعی، شب های پر ستاره و چشم اندازهای روح نواز روزگار می گذرانند. حالا که نمی توانیم دست از سر زندگی شهری و امکاناتش برداریم بهتر است فکری به حال آن جنبه ی ماجرا کنیم تا بتوانیم از مزایای زندگی در طبیعت هم بهره مند شویم و خستگی روزهای کاری پر سر و صدا، ترافیک های طولانی و آسمان تیره و تار را به در ببریم.

 

آرامش طبیعت - بامیراث
سفر و گردشگری

تاثیرات روانی سفر

به نظر من تنها راه رسیدن به این مهم سفرهای کوتاه یکی دو روزه است. قطعا در اطراف محل سکونت ما محیط های طبیعی و زیبایی  وجود دارند که کافی است آنها را بشناسیم تا بتوانیم آخر هفته هایمان را در سکوت و آرامش طبیعت بگذرانیم و خود را برای شروع یک هفته کاری شلوغ آماده کنیم. تحمل کردن فضاهای شهری  با امید در آغوش کشیدن طبیعت بسیار آسان تر است. ساعت هایی که کنار عزیزانمان به صدای رودخانه، دریا، پرندگان و پیچیدن باد لابه لای درختان تنومند گوش می دهیم و از هوای پاک و دل انگیز لذت می بریم جانیست دوباره برای جسم و جانمان.

سفر چه کوتاه و چه بلند بهترین راه است برای رسیدن به تعادل روحی و زدودن هرچه بیشتر آلودگی های شهری از سر و روی زندگیمان.

با قدم گذاشتن در دل طبیعت و لذت بردن از صفات ذاتی آن، می توان به انرژی های مثبت فراوانی دست پیدا کرد. اگر از قانون جذب انرژی از کائنات آگاه باشید، میدانید که قرار گرفتن در طبیعت به حفظ روحیه و امید افراد بسیار کمک می کند.

تاثیرات فیزیکی سفر

سفر علاوه بر روح ، بر روی جسم نیز تاثیرات فراوانی دارد مثل بهبود کیفیت خواب، تامین ویتامین D (آمار ها نشان دادند حدود 80% از ایرانیان دچار کمبود این نوع از ویتامین که نقش مهمی در سلامت استخوان ها دارد، رنج می برند.)، کاهش استرس و اضطراب، افزایش تحرک و سوخت و ساز بدن و افزایش اکسیژن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *